773 339 848

Ordinace dentální hygieny

Slova zubní lékařky

Dentální hygiena je u nás poměrně mladým oborem, který se stává nedílnou součástí moderní kvalitní stomatologické péče. Dentální hygienistka se podílí na preventivní péči zubů, předchází vzniku zubního kazu, zánětu dásní a jejich krvácení i parodontologickému onemocnění.

Dentální hygienistka pomáhá ve spolupráci se zubním lékařem onemocnění ústní dutiny vyléčit nebo zastavit. Problémy, jako jsou například krvácení dásní, parodontitida, citlivost zubů, zápach z úst, zabarvení zubů, lze řešit návštěvou dentální hygienistky. Ošetření, která vedou k prevenci zubního kazu, krvácení dásní a parodontitidy, jsou mnohem příjemnější než následné řešení jejich následků u zubního lékaře.

NERADA SVOJE PACIENTY STRAŠÍM, ALE ZDE NEMOHU NEUVÉST NOVÉ VĚDECKÉ POZNATKY

Pacienti se špatnou dentální hygienou( a tím i s parodonopatiemi) prokazují podstatné zvýšení pravděpodobnosti srdečního infarktu (1,5-2x) a mozkové mrtvice (2,8x). Počet předčasných porodů a novorozenců se sníženou váhou u pacientek se špatnou zubní hygienou stoupá až 7x.

Proto, Vážení pacienti, vězte, že čisté zuby prodlužují život!

A JEŠNĚ JEDNA DŮLEŽITÁ ZPRÁVA

Člověk může příjít o své zuby třemi způsoby: zubní kaz, parodontitida, úraz. Z toho 2 ( kaz a parodontitida) jsou způsobeny nedostatečnou ústní hygienou. Opravdu je to tak prosté!

Proto prosím, Vážení pacienti, pojďte spolu s námi předejít těmto nepříjemnostem a pečujte o svůj chrup tak, abyste ho mohli využívat do pozdního stáří.